Kolejna inwestycja Fiata w Bielsku-Białej. FCA Powertrain będzie tworzyć nowy rodzaj silnikówFiat, włosko-amerykański koncern wprowadzi kolejną inwestycję w Bielsku-Białej, w fabryce FCA Powertrain – dziś jesteśmy tego pewni. Projekt będzie opierał się na produkcji nowego typu silników.

fiat-tipo-2

Fot. materiały prasowe producenta

Wiadomość ta nie powinna nikogo dziwić. Zakłady Fiata Powertrain zalicza się do najbardziej zyskownych fabryk całego włosko-amerykańskiego koncernu Fiat Chrysler Automobiles. W ostatnim czasie zakład otrzymał prestiżowe wyróżnienia, takie jak Złoty Poziom w World Class Manufacturing.

Specjalizacja fabryki FCA Powertrain

tytuł

Na tę chwilę fabryka w Bielsku-Białej zajmuje się produkcją dwóch rodzajów silników – turbodiesel Multijet 1,3 i dwucylindrowego silnika benzynowego TwinAir. Każdy z tych produktów, w zaledwie rok po rozpoczęciu tworzenia został uhonorowany tytułem „International Engine of the Year”.

Wszystkie te czynniki i liczne sukcesy fabryki w Bielsku-Białej poskutkowały kolejną inwestycją ze strony Fiata. Jak twierdzą przedstawiciele marki w oficjalnym komunikacie, do podjęcia decyzji przyczyniło się zarówno doświadczenie pracowników, jak i osiągnięte wyniki w produkcji benzynowych silników dwucylindrowych. Projekt sam w sobie nie jest jednak czymś zupełnie nowym. To kontynuacja zapoczątkowanej wcześniej inwestycji, zarysowanej na szeroką skalę produkcyjną.

Na czym będzie polegać nowa inwestycja Fiata?

tytuł

Nowa inwestycja Fiata ma polegać przede wszystkim na tworzeniu trzycylindrowej jednostki o pojemności 1 litra, z grupy małowymiarowych silników FireFly. Na kolejne miesiące koncert planuje wprowadzenie czterocylindrowego silnika o pojemności 1,3 litra. Tworzona przez Fiata kompania będzie obejmować małe, ale silne jednostki silnikowe o wysokich momentach obrotowych przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa i z redukcją emisji CO2.

Dla kolejnej, specjalnej inwestycji Fiata w Bielsku-Białej zostaną przeznaczone nowe linie produkcyjne, co w połączeniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i know-how grupy FCA Powertrain ma poskutkować produkcją najlepszych, proekologicznych silników zgodnych z normami europejskimi.

Dodaj komentarz